Szukaj w serwisie
(28-04-2006)
PLENER FOTOGRAFICZNY „WIOSNA NAD ODRĄ”


 
Kolejne spotkanie fotografujących nad Odrą z cyklu "Dolina Odry w obiektywie"
 
 

   Fundacja Ekologiczna „Zielona Akcja” oraz
WWF Polska – Biuro Projektu „Odra”
zapraszają w dniach 26 – 28 maja 2006r.
na kolejny plener fotograficzny
„WIOSNA NAD ODRĄ”
  
  
   

     Spotkanie odbędzie się w Głosce (gmina Miękinia) na Dolnym Śląsku niedaleko Wrocławia. Obszarem naszego zainteresowania są „Zielone Łąki”. To torfowiska niskie oraz podmokłe tereny ciągnące się na powierzchni około 900 ha, z czego zachodnia, bardziej atrakcyjna krajobrazowo część leży w gminie Miękinia. Inne walory przyrodnicze tego terenu to m.in. Rezerwat przyrody „Zabór” czy „Mrozowska Górka”....

     Przypominamy nowym uczestnikom, że dolina Odry to obszar tajemniczy i mało znany. Jej walory krajobrazowe, kulturowe i przyrodnicze nie ustępują znanym i odwiedzanym zakątkom Dolnego Śląska. Odra i jej dolina potrafią nas ciągle zaskakiwać i fascynować - dlatego też organizujemy kolejny plener fotograficzny odkrywający piękno doliny wiosną.

Oczekujemy na Wasze zgłoszenia!

     Pragniemy wspólnie z uczestnikami pleneru przygotować i wydać kalendarz „Łęgi odrzańskie”. Posłuży on nam jako jeden z wielu argumentów do objęcia tego obszaru statusem parku krajobrazowego i uchronienia wyjątkowej przyrody środkowej Odry przed dewastacją. Ze zdjęć wykonanych na plenerach powstaje właśnie wystawa "Dolina Odry w obiektywie" - prezentująca zasoby przyrodnicze doliny odrzańskiej i dorobek naszych uczestników. Wystawa prezentowana będzie na terenie gmin i powiatów działających w „Partnerstwie Doliny Środkowej Odry”, oraz na imprezach, targach i festiwalach - gdzie promować i pokazywać będzie walory krajobrazowe Doliny Odry. Dzięki temu Wasz udział w plenerach przyczyni się do ochrony - wyjątkowej w skali Europy - doliny rzeki. Mamy również prośbę do uczestników, aby odkurzyli swoje albumy i przygotowali na najbliższe spotkanie prezentację swoich prac.

  

PLAN PLENERU

Dzień pierwszy – 26 maja, piątek

16:00 – Przyjazd i zakwaterowanie uczestników.
Następnie spotkanie organizacyjne i prezentacja walorów okolicy.
Wieczorem pogawędki przy "ognisku".

Drugi dzień – 28 maja, sobota

Przed świtem - wyprawa fotograficzna na Zielone Łąki. Mamy cały dzień do dyspozycji na fotografowanie.
Wieczorem – indywidualne prezentacje prac, oraz pogawędki o przyrodzie Odry.

Trzeci dzień – 28 maja, niedziela

Przed świtem – wyjazd w teren – do wyboru różne trasy.
13:00 – Podsumowanie i zakończenie pleneru.

   

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Miejsce spotkania i noclegu: Dom współpracy Polsko-Niemieckiej - Głoska, ul. Główna 20 (gmina Miękinia) blisko Wrocławia. Uczestnicy nie ponoszą kosztów noclegu.

Wyżywienie: we własnym zakresie - mamy do dyspozycji kuchnię (jest możliwość przygotowania obiadu, osoby chętne proszę o deklarację - kosztem są same produkty).

Dojazd: organizatorzy są przygotowani na dowiezienie uczestników, którzy dojadą do Miękini.

   

Zgłoszenie udziału i kontakt w sprawach organizacyjnych:

Łukasz Żuber
tel. (+48) 693 676 449,
(076) 86 294 30,
e-mail: lukasz_skrzynka@tlen.pl