BAZAr Kulturalne Targowisko Wspomnień to wirtualne archiwum mówione Wołowa i okolic (ma charakter regionalny i lokalny), to nowatorskie podejście do kultury !
kadr z planu zdjęciowego w profesjonlnym warsztacie fotograficznym

Na planie BAZAR

Są to wspomnienia działaczy, aktywistów, artystów, mieszkańców wokół kultury i sztuki lat 80. i 90. Projekt powstał z potrzeby zagłębiania lokalnej historii, rejestrowania doświadczeń i obrazów, do których ciężko dotrzeć np. w publikacjach książkowych. Rozmowy przybrały archiwizację wspomnień, które wraz z upływem czasu przepadną. Archiwum w postaci podcastu przybrało współczesną formę bliższą młodemu odbiorcy, ale też osobom dorosłym. Udostępnienie prowadzonych przez nas wywiadów na platformie spotify daje możliwość bezpłatnego dostępu do zasobów w różnych miejscach. Takie rozwiązanie nie generuje również kosztów prezentacji, rozmowy można udostępniać zarówno podczas różnych wydarzeń, spotkań. Rozmowy mają charakter edukacyjny oraz promocyjny.

Trzy osoby na tle izby pamięci Śladami Ojców Naszych w Brzózce

Jest to projekt, który w sposób przystępny i profesjonalny zaprasza do poznawania lokalnej historii. Prowadzone dialogi mają formułę wymiany, a rozmawiający z Krzysztofem Gołubowskim goście tworzą intymną przestrzeń wspólnych wspomnień. Inspirując się audycją radiową, tworzą własne mobilne studio nagrań, w którym operatorem jest Mateusz Skrzypicki. Projektowi towarzyszy dokumentacja fotograficzna i oryginalna wizualna strona projektu, za którą odpowiedzialna jest Natalia Gołubowska. Projekt powstał w 2020 roku, powstało wtedy 5 odcinków. Kolejna edycja i kolejne 3 odcinki powstały w 2021 roku. Planowane są kolejne w 2022 roku.

Wyjątkowy charakter ma sam sposób archiwizacji historii w postaci podcastów oraz  autorski program mający charakter edukacyjno – kulturalny, których jakość potwierdzamy przy okazji budowania oferty  wspólnych warsztatów artystyczno – ekologicznych Moda na Dizajn  Kapituła znaku certyfikat jakości Krainy Łęgów Odrzańskich Poleca potwierdziła również niezwykłe związki z obszarem i sposób ich udostępniania.

Certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

Adres

Adres:

ul. Wrzosowa 60, 56-100 Wołów

GPS:

51.325632817525, 16.627366000777

Nr tel.:
Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...