Miejsce spotkań

Miejsce, w którym spotkamy się z twórczością lokalnych wytwórców, skąd możemy zabrać ze sobą coś wyjątkowego i unikalnego związanego z regionem Krainy Łęgów Odrzańskich. Jak będziecie  mieli szczęście to traficie na  odbywające się spotkania autorskie z twórcami z regionu. Stworzono tu unikatową ofertę dla mieszkańców, która zwiększa różnorodność i atrakcyjność oferty turystycznej Regionu. PCKA oprócz działalności kulturalnej, skupia się także na promocji aktywnego wypoczynku mieszkańców, poprzez organizowanie spływów kajakowych rzeką Odrą, czy rajdów rowerowych jej brzegami.

Certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

Wynikiem działalności było przyznanie Certyfikatu Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA za  autorskie spotkania którego głównym magnesem jest jego prowadzący Mieczysław Gorzka. Jego powieści zajmują czołowe miejsca w rankingach najchętniej czytanych i najwyżej ocenianych książek, na spotkanie zjeżdżają ludzie z całego dolnego śląska. Abstrahując od jakości oferowanej lektury, ważnym elementem dla lokalnej społeczności jest fakt, że akcje jego książek odbywają się na terenach powiatu średzkiego i wrocławskiego i śmiało można powiedzieć, że akcja wszystkich jego powieści osadzona została w krainie łęgów odrzańskich.
Kolejnym ważnym akcentem łączącym związek wydarzenia z regionem, jest wspomniana wcześniej współpraca z lokalnymi producentami, którzy mają możliwość zaprezentowania swojego produktu przed publicznością. Z tej okazji skorzystało już wielu lokalnych producentów, a na terenie Centrum jest zorganizowany sklepik z produktami rękodzieła.

Adres

Adres:

Przyszkolna 3, 55-300 Środa Śląska

GPS:

51.1624961461905, 16.599735339829273

Nr tel.:
Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...