Ładowanie…

Zagroda Edukacyjna Jodłowy Młyn w Starym Dworze to niezwykłe miejsce, posiadające ogromny potencjał edukacyjny.

W Starym Dworze znajduje się zachowany w dobrym stanie młyn wodny, posadowiony w budynku z połowy XIX w. Młyn posiada oryginalne wyposażenie i był czynny do 1953 r. Unikatowość miejsca (jedyny w obszarze LGD Odra młyn wodny zachowany w oryginale). Młyn wraz z wyposażeniem i prezentowanymi zbiorami z pewnością stanowi dodatkową atrakcję turystyczną na Szlaku Odry, jest to niezwykłe miejsce, posiadające ogromny potencjał edukacyjny, dodatkowo trafiły tu maszyny rolnicze i inne eksponaty z życia dawnej wsi oraz zanikającej techniki.

Dawne maszyny rolnicze i inne eksponaty stanowią materialne dziedzctwo wsi dolnośląskiej z charakterystyczną cechą wielokulturowości ( poniemieckie i przywiezione przez osadników). W warstwie niematerialnej eksponowane są losy kresowian. Unikatowość miejsca (jedyny w obszarze LGD Odra młyn wodny zachowany w oryginale),
Bardzo duży zbiór eksponatów w pomieszczeniach z epoki daje obraz wiejskiego życia w minionych latach w atrakcyjej formie: izba z przełomu XIX i XX w., dawna klasa szkolna, pojazdy PRL i wiele przedmiotów, które dzisiaj są eksponatami, a jeszcze nie tak dawno były w powszechnym użyciu.

Certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

Adres

Adres:

Stary Dwór 50 56-120 Brzeg Dolny

GPS:

51.27246, 16.79155

Nr tel.:

-

E-mail:

-

Sieć:

-

Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...