Łęgowy Rak – wypożyczanie teleskopów, lornetek wraz z przydatnymi akcesoriami. Pokazy gwiazd oraz birdwachingu dla grup oraz dla osób indywidulanych na terenie całej Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Wyjazdy do rezerwatu ciemnego nieba w górach Izerskich oraz do schronisk górskich w celu obserwacji gwiazd.

Wypożyczalnia została stworzona dla osób zainteresowanych obserwowaniem przyrody tej bliższej oraz tej dalekiej. Chcących spróbować zobaczyć to, co Galileusz widział na nocnym niebie, sprawdzić, czy istnieją kanały na Marsie, a także dla tych, co lubią spacerować i oglądać przyrodę z bliska. Szczególnie zapraszamy osoby chcące zarazić ciekawością świata dzieci oraz młodzież. Dlatego wypożyczalnia w ofercie posiada sprzęt prosty w obsłudze, odpowiednio wzmocniony by dzieci mogły także korzystać ze sprzętu pod okiem dorosłych. A typy lornetek i teleskopów są tak dobrane by mogły zaspokoić wymagania osób, które chcą użyć sprzętu po raz pierwszy jak i dla zaawansowanych amatorów.

Możliwość dobrania sprzętu pod aktualną potrzebę jest najważniejsza cecha naszej wypożyczalni. W ofercie mamy sprzęt do obserwacji dziennych, wieczornych oraz nocnych (pod bardzo gwiaździste niebo oraz do obserwacji balkonowych). W obserwacjach przyrody nie ma sprzętów uniwersalnych. Dlatego warto móc wybrać sprzęt najodpowiedniejszy dla danej przygody oraz pod obserwatorów!

Korzystając z wypożyczalni udzielamy pełnego wsparcia w dobraniu sprzętu, szkoleniu z używania jego, a także pomoc telefoniczną w trakcie samodzielnych obserwacji.

Stacjonarna wypożyczalnia znajduje się we wsi Brzezina w gminie Miękinia, a także istnieje możliwość dowozu i odbioru sprzętu.

 

Adres

Adres:

Brzezina ul. Jasna, 55-330, Polska

GPS:

51.198889, 16.828083

Nr tel.:
Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...