Ładowanie…

MANO.ceramics to pracownia zrodzona z pasji i potrzeby serca. Prowadzona przez Agatę Marcinkowską absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.  Główną techniką wytwarzania naczyń jest koło garncarskie, które pozwala nadać naczyniom niepowtarzalny charakter i sprawia, że każdy egzemplarz jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Miejscem produkcji jest wieś Malczyce w której zlokalizowana jest pracownia garncarska.

filiżanka na stole w świątecznej oprawie Pałacu Mojęcice

z kolekcji Trigon

Koło garncarskie to również energia przenoszona z twórcy – garncarza na naczynie, a za jego pośrednictwem na użytkownika.

Łęgowy kubek

Każdy z produktów przechodzi przez ręce ludzkie kilkunastokrotnie w wieloetapowym procesie produkcji. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie z ogromną precyzją i dbałością o szczegół.

Mano Ceramics jest posiadaczem znaku jakości Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA , które otrzymała za produkty rękodzielnicze, w tym

Kolekcję TRIGON

Proste geometryczne kształty przywodzą na myśl modernistyczną architekturę a charakterystyczne trójkątne ucho nadaje kolekcji wyjątkowy klimat i wygodę użytkowania.
Bauhaus stanowi nie tylko inspiracje estetyczną ale również techniczną a mianowicie łączenie różnych technik wytwarzania.

Łęgowy Kubek “zafalowany na odrzańską nutę”

​Kubek łęgowy jest produktem reprezentującym region czego poświadczeniem jest 2 miejsce w konkursie na łęgowy gadżet. Nawiązuje do regionu swoją nazwą która jest oficjalna nazwą produktu. jak również kolorem i kształtem. 

Certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

Produkty dostępne są stale w sklepie internetowym MANOceramics, jak również w sklepie Przystanek Łęgi  prowadzonym przez Krainę Łęgów Odrzańskich na terenie Klasztoru Cystersów w Lubiążu . Stacjonarnie kolekcje dostępne są również w galeriach designu w Warszawie, Krakowie oraz Katowicach. Na targach branżowych na arenie ogólnopolskiej.

Pracownia ceramiki wykonuje również projekty na zlecenie. Według projektu klienta oraz projektujemy naczynia dostosowane do określonych potrzeb klienta.

Pani Agata prowadzi również warsztaty z toczenia na kole garncarskim oraz zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych podczas których dowiemy się wiele o tajnikach produkcji ceramiki i stworzymy coś swojego niepowtarzalnego, co później zabierzmy do domu . Klimat pracowni sprzyja też czerpaniu wiedzy i wspólnym spotkaniom o artystycznym zacięciu.

 

Operacja pn. Pracownia garncarska w Krainie Łęgów Odrzańskichmająca na celu stworzenie miejsca pracy, poprzez założenie nowej firmy zajmującej się produkcją ceramiki, oferującą usługi związane ze spędzaniem wolnego czasu i rozwoju umiejętności manualnych współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Adres

Adres:

ul. Szkolna 1a, 55-320 Malczyce

GPS:

51.221292, 16.493586

Nr tel.:
Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...