Ładowanie…
Dziewczynka siedząca po turecku z przytulankami wykonanymi przez rękodzielników przed kominkiem

Przytulne wnętrza pałacu

Pałac Mojęcice to  idealne miejsce na kontakt z naturą, wspaniałą kuchnią i wypoczynkiem. Do dyspozycji posiadają 10 indywidualnie urządzonych pokoi, salę kominkową, restaurację z menu à la carte oraz sezonowym menu degustacyjnym, salę balową do 110 osób idealną na przyjęcia, uroczystości rodzinne lub konferencje, a sala wyposażona jest we wszystkie niezbędne multimedia.

Budynek Pałacu to renesansowy budynek liczący sobie obecnie cztery stulecia. Jego historia sięga XIII wieku. Miejsce przez te wszystkie lata ulegało wielu przebudowom i rozbudowom, zmianom właścicieli. Dzięki skrupulatnemu odrestaurowaniu miejsca obecnie cieszy oczy stylowymi dekoracjami i oryginalnymi ozdobami. Najbardziej charakterystycznym elementem jest manierystyczny portal przez który przechodzimy do wnętrza pałacu. Bogato zdobiony portal z XVII wieku autorstwa wybitnego rzeźbiarza Johanna Pola przedstawia między innymi herby poprzednich właścicieli.

Przed wejściem z zabytkowym portalem

Dodatkowo na miejscu znajduje się restauracja, w której serwowane są autorskie dania tworzonych na bazie lokalnych i naturalnych produktów. W Pałacu tworzą również niezwykłe produkty jak sery z mleka z własnej hodowli krów, chleby oraz inne przetwory do skosztowania w restauracji w której kierują się zasadą „Z pola na stół” przygotowując sezonowe karty dań. Sami tworzą sery z wysokiej jakości mleka, które pochodzi z hodowli własnych krów. Wytwarzają wypieki, przetwory, kiszonki oraz pozostałe produkty mleczne, które znajdują się w ich daniach.

 

Posiadają również wypożyczalnię rowerów elektrycznych, które pozwalają  Gościom zwiedzić okolice regionu w tym pobliską ścieżkę rowerową do Lubiąża poprowadzoną dawną linią kolejową

Noclegi w takim obiekcie, w połączeniu z pozostałymi usługami skłoniły Kapitułę znaku do przyznania certyfikatu Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA

Certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

 

Adres

Adres:

Pałac Mojęcice, Główna 5, 56-100 Mojęcice

GPS:

51.301436, 16.595773

Nr tel.:
Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...