Ładowanie…
Miody z Krainy Łęgów Odrzańskich
Pasieka Leśnika znajduje się w samym sercu Krainy Łęgów Odrzańskich – w Głogowskiej Pradolinie Odry.

Miodowe inspiracje

Okresowe rozlewiska oraz nanoszenie osadów rzecznych wpływają na tworzenie się żyznych siedlisk o specyficznym mikroklimacie. Żyzne gleby i dużo wilgoci to wspaniałe warunki do rozwoju niezwykle zróżnicowanej szaty roślinnej, bogatej także w rośliny nektarodajne.
Do dominujących pod tym względem gatunków drzewiastych i krzewiastych należą: wierzby, różne gatunki klonów, głogi, dzikie odmiany jabłoni i grusz, jeżyny, lipy, akacje, a także olbrzymia gama miododajnych roślin zielnych porastających runo leśne, łąki nadbrzeżne oraz starorzecza. Ta bioróżnorodność powoduje, że miody pozyskiwane na tych terenach odznaczają się szczególnymi walorami smakowymi i zdrowotnymi. Miody z Łęgów Odrzańskich to przede wszystkim miody wielokwiatowe leśne, bo zawierają w sobie właśnie te wszystkie elementy.

Certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

Ich wyjątkowość za co otrzymały certyfikat Kraina Łęgów Odrzańskich POLECA polega właśnie na korzystaniu z szaty roślinnej odrzańskich łęgów i łąk między Odrą a wałem. Łęgi odrzańskie tworzą zatem niejako moje miody. Opowiadając i sprzedając swoje miody zawsze podkreślam ich odrzański charakter i opowiadam potencjalnym odbiorcom o wyjątkowości odrzańskiej przyrody, szczególnie o wiośnie w łęgach, jak rozkwitają i jaki wpływ mają na smak i zapach moich miodów.

Największym wzięciem klientów cieszy się jak przyznaje Aleksander Sokołowski, miód leśny wielokwiatowy !

Miody dostępne przez cały rok, choć z asortymentem może być różnie, co zależy od warunków przyrodniczych w danym roku. Sprzedaż zarówno bezpośrednio w miejscu zamieszkania jak i przez wcześniejsze telefoniczne zamówienie .
Produkty są dostępne również poprzez LGD, np. w sklepiku w Lubiążu. Jeżdżę też po regionalnych jarmarkach.

Adres

Adres:

Wojszyn 18A, 67-221 Białołęka

GPS:

51.66307272239, 16.193768821498

Nr tel.:
Sieć:

-

Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...