Questy są przewodnikiem po Przystankach  Szlaku Odry, do których niewątpliwie należą najciekawsze miejscowości Krainy Łęgów Odrzańskich. Przystanki Szlaku Odry są to wrota do Krainy Łęgów Odrzańskich, od których najlepiej zacząć jej poznawanie przez zagadkowe wędrowanie bez tradycyjnego przewodnika.

QUEST CHOBIENIA

Quest - Sowa Janusza Szwieca

Quest Chobienia

Dzięki questowi Chobienia obejrzycie najciekawsze miejsca Chobieni, historyczne budynki i zabytki. Poznacie także podania z nimi związane.

Pobierz questa i baw się dobrze !! OUEST CHOBIENIA

 

 

 

QUEST JEMIELNO

Punktem startowym questa – Jemielno jest Schronisko Pod Lipami, które oferuje nie tylko noclegi, do dyspozycji gości pozostaje 40 rowerów, co daje możliwość podróżowania ścieżkami rowerowymi pomiędzy dwoma cennymi przyrodniczo dolinami rzek Baryczy i Odry, objętymi ochroną w ramach sieci Natura 2000. W pobliżu schroniska znajduje się  sala sportowa, 2 boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw oraz wiata do biwakowania i grillowania z miejscem na ognisko.

Quest na Szlaku Odry

Quest Jemielno

Quest uzupełnia  scenariusze  przyrodniczych wycieczek pieszych i rowerowych, które oferuje  schronisko  dla grup i organizacji szukających miejsca do organizacji wycieczek szkolnych, zielonych szkół czy obozów sportowych.

Zatem w drogę – pobierz questa.  QUEST JEMIELNO

 

 

QUEST ŚCINAWA DWORZEC PKP – PORT  

Quest pn. Ciekawy Świat Ścinawy jest swoistym przewodnikiem pomiędzy Dworcem PKP a Portem Ścinawa. Poprowadzi Was pieszo nad Odrę gdzie startują spływy kajakowe i wypływa w rejs drewniana Szkuta Łęgowa Dama

Grupa z Questem na szlaku Odry

Grupa z Questem na Szlaku Odry

Po drodze dowiecie się więcej o Ścinawie, quest odkryje przed Wami  najciekawsze historie miejscowości.

Zatem w drogę. QUEST ŚCINAWA PKP-PORT

 

 

 

QUEST MALCZYCE 

Quest pn. Odkrywamy Tajemnice Malczyc jest przewodnikiem pomiędzy dworcem PKP a nabrzeżem rzeki i poprowadzi Was nad Odrę do mariny kajakowej na spływ kajakowy

Animacje terenowe lekcje w przyrodzie

Quest Malczyce

Quest jest częścią pętli kajakowej w ramach produktu turystycznego dla podróżników pn.  Kolej na Kajaki. Dzięki lokalizacji węzłów przesiadkowych komunikacji zbiorowej wzdłuż Odry można udać się w podróż do Krainy Łęgów Odrzańskich bez samochodu, pociągiem lub autobusem.

Po drodze dowiecie się więcej o Malczycach, który odkryje przed tobą najciekawsze historie miejscowości.

Zatem w drogę. Pobierz questa QUEST MALCZYCE

QUEST Dendrologiczny – ZIELONE KORONY LUBIĄŻA 

Klasztor Lubiąż na Szlaku Odry

Klasztor Lubiąż – Perła Baroku

Quest przy zespole klasztornym w Lubiążu umożliwi Ci poznanie chronionych i ciekawych gatunków drzew w najbliższym otoczeniu klasztoru. Jeśli nie wydrukowałeś questa wcześniej to możesz go zdobyć w Punkcie Informacji Turystycznej Krainy Łęgów Odrzańskich.

Czas przejścia questa  to ok 40 minut

Zatem powodzenia! Życzymy dobrej zabawy!!