Questy są przewodnikiem po Przystankach  Szlaku Odry, do których niewątpliwie należą najciekawsze miejscowości Krainy Łęgów Odrzańskich. Przystanki Szlaku Odry są to wrota do Krainy Łęgów Odrzańskich.  https://szlakodry.pl/wezly-odrzanskie/ od których najlepiej zacząć jej poznawanie przez zagadkowe wędrowanie bez tradycyjnego przewodnika.

QUEST CHOBIENIA

Pobierz questa

Dzięki questowi Chobienia obejrzycie najciekawsze miejsca Chobieni, historyczne budynki i zabytki. Poznacie także podania z nimi związane.

Pobierz questa i baw się dobrze !! OUEST CHOBIENIA

 

 

QUEST JEMIELNO

Punktem startowym questa – Jemielno jest Schronisko Pod Lipami, które oferuje nie tylko noclegi, do dyspozycji gości pozostaje 40 rowerów, co daje możliwość podróżowania ścieżkami rowerowymi pomiędzy dwoma cennymi przyrodniczo dolinami rzek Baryczy i Odry, objętymi ochroną w ramach sieci Natura 2000. W pobliżu schroniska znajduje się  sala sportowa, 2 boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw oraz wiata do biwakowania i grillowania z miejscem na ognisko.

Quest uzupełnia  scenariusze  przyrodniczych wycieczek pieszych i rowerowych, które oferuje  schronisko  dla grup i organizacji szukających miejsca do organizacji wycieczek szkolnych, zielonych szkół czy obozów sportowych.

Zatem w drogę – pobierz questa.  QUEST JEMIELNO

 

QUEST ŚCINAWA DWORZEC PKP – PORT  

Quest pn. Ciekawy Świat Ścinawy jest swoistym przewodnikiem pomiędzy Dworcem PKP a Portem Ścinawa. Poprowadzi Was pieszo nad Odrę gdzie startują spływy kajakowe i wypływa w rejs drewniana Szkuta Łęgowa Dama

Po drodze dowiecie się więcej o Ścinawie, quest odkryje przed Wami  najciekawsze historie miejscowości.

Zatem w drogę. QUEST ŚCINAWA PKP-PORT

 

 

QUEST MALCZYCE 

Quest pn. Odkrywamy Tajemnice Malczyc jest przewodnikiem pomiędzy dworcem PKP a nabrzeżem rzeki i poprowadzi Was nad Odrę do mariny kajakowej na spływ kajakowy

Quest jest częścią pętli kajakowej w ramach produktu turystycznego dla podróżników pn.  Kolej na Kajaki. Dzięki lokalizacji węzłów przesiadkowych komunikacji zbiorowej wzdłuż Odry można udać się w podróż do Krainy Łęgów Odrzańskich bez samochodu, pociągiem lub autobusem.

Po drodze dowiecie się więcej o Malczycach, który odkryje przed tobą najciekawsze historie miejscowości.

Zatem w drogę. Pobierz questa QUEST MALCZYCE