Questy są przewodnikiem po Przystankach  Szlaku Odry, do których niewątpliwie należą najciekawsze miejscowości Krainy Łęgów Odrzańskich. Przystanki Szlaku Odry są to wrota do Krainy Łęgów Odrzańskich, od których najlepiej zacząć jej poznawanie przez zagadkowe wędrowanie bez tradycyjnego przewodnika.

Questing to bardzo popularna i atrakcyjna dla odbiorców forma edukacji regionalnej. Quest (wyprawa odkrywców) to rodzaj gry terenowej przygotowanej dla określonego obszaru (miejscowości, parku itp.), najczęściej opracowanej w formie dwustronnej ulotki formatu A4, na której znajduje się opracowana w formie rymowanego tekstu trasa wyprawy. Jej uczestnik wciela się w rolę poszukiwacza skarbu. Wędrując zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tekście i rozwiązując kolejne zagadki i łamigłówki, poznaje okolicę, ciekawe miejsca, przyrodę i krajobrazy, docierając do finału wyprawy, czyli do ukrytego skarbu (zazwyczaj jest to niewielka skrzyneczka z pamiątkową pieczątką, którą odbija się na karcie wyprawy na pamiątkę i na dowód ukończenia questu)QUEST CHOBIENIA

Quest Chobienia

Dzięki questowi Chobienia obejrzycie najciekawsze miejsca Chobieni, historyczne budynki i zabytki. Poznacie także podania z nimi związane. Całe wieki związana z rzeką, dorobiła się wielu niezwykłych historii

Pobierz questa i baw się dobrze !! OUEST CHOBIENIA

 

 

 

 

QUEST JEMIELNO

Punktem startowym questa – Jemielno jest Schronisko Pod Lipami, które oferuje nie tylko noclegi, do dyspozycji gości pozostaje 40 rowerów, co daje możliwość podróżowania ścieżkami rowerowymi pomiędzy dwoma cennymi przyrodniczo dolinami rzek Baryczy i Odry, objętymi ochroną w ramach sieci Natura 2000. W pobliżu schroniska znajduje się  sala sportowa, 2 boiska wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw oraz wiata do biwakowania i grillowania z miejscem na ognisko.

Pobierz quest Jemielno

 

Quest uzupełnia  scenariusze  przyrodniczych wycieczek pieszych i rowerowych, które oferuje  schronisko  dla grup i organizacji szukających miejsca do organizacji wycieczek szkolnych, zielonych szkół czy obozów sportowych.

Zatem w drogę – pobierz questa.  QUEST JEMIELNO

 

 

 

 

QUEST ŚCINAWA DWORZEC PKP – PORT  

Quest pn. Ciekawy Świat Ścinawy jest swoistym przewodnikiem pomiędzy Dworcem PKP a Portem Ścinawa. Poprowadzi Was pieszo nad Odrę gdzie startują spływy kajakowe i wypływa w rejs drewniana Szkuta Łęgowa Dama  z pokładu, której  doskonale można obserwować  ptaki Łęgów Odrzańskich. Jest to raj dla birdwatcherów  poszukujących  przyrody i zdjęcia unikatowego Bielika, Birdwatching.Grupa z Questem na szlaku Odry

Po drodze dowiecie się więcej o Ścinawie, quest odkryje przed Wami  najciekawsze historie miejscowości.

Zatem w drogę. QUEST ŚCINAWA PKP-PORT

 

QUEST MALCZYCE 

Quest pn. Odkrywamy Tajemnice Malczyc jest przewodnikiem pomiędzy dworcem PKP a nabrzeżem rzeki i poprowadzi Was nad Odrę do mariny kajakowej na spływ kajakowy

Animacje terenowe lekcje w przyrodzie

Quest Malczyce

Quest jest częścią pętli kajakowej w ramach produktu turystycznego dla podróżników pn.  Kolej na Kajaki. Dzięki lokalizacji węzłów przesiadkowych komunikacji zbiorowej wzdłuż Odry można udać się w podróż do Krainy Łęgów Odrzańskich bez samochodu, pociągiem lub autobusem.

Po drodze dowiecie się więcej o Malczycach, który odkryje przed tobą najciekawsze historie miejscowości.

Zatem w drogę. Pobierz questa QUEST MALCZYCE

 

QUEST Dendrologiczny – ZIELONE KORONY LUBIĄŻA 

Klasztor Lubiąż na Szlaku Odry

Klasztor Lubiąż – Perła Baroku

Quest przy zespole klasztornym w Lubiążu umożliwi Ci poznanie chronionych i ciekawych gatunków drzew w najbliższym otoczeniu klasztoru. Jeśli nie wydrukowałeś questa wcześniej to możesz go zdobyć w Punkcie Informacji Turystycznej Krainy Łęgów Odrzańskich. Czas przejścia questa  to ok 40 minut

Zatem powodzenia! Życzymy dobrej zabawy!!

 

 

Questy Lubiąża – Lubiąski Detektyw 

Gra terenowa do pobrania

Składają się na niego dwa questy dostępne w Informacji Turystycznej – Przystanek Lubiąż, Tajemnice Opactwa i Tajemnice Lubiąża. Dzięki questowi Tajemnice Opactwa poznasz najbliższą okolicę Klasztoru Lubiąż wraz z zabytkami i ciekawostkami dotyczącymi pocysterskiego kompleksu. Zapraszamy na pełen przygód spacer po tajemniczym pocysterskim opactwie!  Drugi quest obejmuje swoim zasięgiem obszar całego Lubiąża, który odkrywa przed tobą tajemnice budynków, zabytków i interesujących miejsc.  Zapraszamy zatem na pełen przygód spacer po tajemniczym pocysterskim opactwie!

 

 

 

Quest Śladami Jadwigi Śląskiej

Klasztor Lubiąż na Szlaku Odry

Kapliczki Kalwarii Jadwiżańskiej

Trasa questu prowadzi od bramy lubiąskiego klasztoru do lasku św. Jadwigi by zatoczyć koło i wrócić po części trasą dawnej linii kolejowej do Klasztoru. Uczestnicy questu podczas wycieczki pieszej trasą  kalwarii jadwiżańskiej zobaczą  m.in. ośrodek kultury, kaplicę św. Nepomucena, rzeźbę Ecce Homo, remizę strażacką i źródło św. Jadwigi, poznają także lubiąską legendę związaną z tym miejscem.

Czas na szukanie skarbów! Zapraszamy do zabawy i aktywnego zwiedzania! Pobierz questa

 

Quest Brzeg Dolny Przygodowo

Brzeg Dolny nad Odrą

Pałac od strony tarasów nad Odrą

Wszystko co najciekawsze i najpiękniejsze w Brzegu Dolnym poznasz dzięki naszej rodzinnej grze terenowej. Odwiedź kolejno punkty zaznaczone na planie miejscowości, poznaj tajemnice budynków i miejsc, i zmierz się z różnorodnymi zagadkami. Quest odkryje przed tobą wiele ciekawostek i detali architektonicznych dolnobrzeskiego rynku i pałacu von Hoym. Zakamarki dolnobrzeskiego parku o powierzchni 67 hektarów, założonego w stylu angielskim oraz rzeźby nad rzeką Odrą.

Życzymy niezapomnianych wrażeń pobierz questa

 

Prochowicki Detektyw 

Zamek Rycerski na Szlaku Odry w Prochowicach

Zamek Rycerski w Prochowicach na trasie Szlaku Odry

Zapraszamy na spacer po miejscowości Prochowice i jej poznawanie przez zabawę w rozwiązywanie zagadek znajdujących się na miejscowych zabytkowych kościołach, młynie, parku, zamku rycerskim pamiętającym czasy piastowskich władców, czy pozostałości po niemieckiej zabudowie rynku.

 

 

Życzymy udanej zabawy !! pobierz questa

 

Głębowicka Wędrówka z Garnierem

Klasztor-Karmelitów-Garnierówka

Gra umożliwi Ci poznanie interesujących miejsc i obiektów znajdujących się w Głębowicach i okolicy.
Podczas wycieczki kieruj się wskazówkami zawartymi w karcie wyprawy – dzięki nim dotrzesz do
SKARBU.

 

Życzymy udanej zabawy i niezapomnianych wrażeń !!  pobierz questa

 

Quest Radecz – Odkrywamy zakamarki Radecza 

Powstał dzięki aktywności mieszkańców wsi, a dokładnie Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Radecz. Trasa wyprawy prowadzi po chodnikach, ulicach i polnych ścieżkach Radecza. Pokazuje ciekawe budynki i miejsca we wsi.

Witaj, o wędrowcze, w Radeczu – wsi małej, ale malowniczej, do życia wspaniałej. Poznasz ją dokładniej na miłym spacerze, zatem baw się dobrze – życzymy Ci szczerze! Pobierz questa