Rejs po Odrze

Właściwie jest oferta eventu w Porcie Ścinawa z rejsem Szkutą pasażerską „Łęgowa Dama”, grą lub animacjami plenerowymi wraz z ogniskiem z kiełbaskami.

Rejsy odbywają z Portu Ścinawa do Tarchalic i z powrotem (długość trasy 4 km)
lub w kierunku Chobieni i z powrotem (długość trasy 4 km), podczas których podziwiamy obszar o takim przyrodniczym bogactwie, jakiego daremnie by szukać w wielu naszych parkach narodowych. Przygotuj się, bo obserwacja przyrody na dźwiękowym Szlaku Odry wymaga pewnej wiedzy i uwagi, wtedy obserwacje oraz nasłuchy dźwięków staną się dużo ciekawsze. Przygotowaliśmy zatem ofertę rejsu z przyrodnikiem oraz rejsu edukacyjno – integracyjnego dla grup zorganizowanych, w tym szkolnych.

Czas rejsu : do 2 godzin

Podczas rejsu mamy możliwość wysłuchania opowieści o Odrze i Krainie Łęgów Odrzańskich od przewodnika , jako żeglownym szlaku, zachwycającej przyrodą rzece, mieście Ścinawa i zachodzących w jej historii zmianach, w tym Porcie Ścinawa. Pozostałości po dawnej kulturze słowiańskiej, której elementy można jeszcze podziwiać w Tarchalicach ( piece dymarskie) i grodzisko w Chobieni.

UWAGA!!!
Maksymalna ilość uczestników rejsu: 10 osób

USŁUGI DODATKOWE:
Podczas gdy jedna grupa pływa pozostali za pomocą questa zwiedzają Ścinawę lub biorą udział na nabrzeżu Portu Ścinawa, w animacjach edukacyjnych i grach plenerowych, do których opcjonalnie należą:

Animacje terenowe

Animacje plenerowe. 

Zajęcia mogą być organizowane w każdych warunkach terenowych, niezależnie od pory roku.
Organizują na nabrzeżu szereg zabaw, które każdemu dostarczą niezapomnianych wrażeń, radości i masę śmiechu. Wiele gier uczy pracy zespołowej, poprawia komunikację i relacje w grupie np. uczniów lub pracowników, integruje ją, poprawia koncentrację, logiczne myślenie , sprawność fizyczną i motoryczną. Oprócz gier i zabaw proponujemy również konkurencje sprawnościowo – umiejętnościowe o charakterze rekreacyjnym, a także zabawy do muzyki. Podczas animacji grupa wykorzystuje przedmioty codziennego użytku oraz własnoręcznie wykonane drewniane zabawki i sprzęty.
Zajęcia prowadzi dwoje wykwalifikowanych animatorów, którzy swoją przygodę rozpoczęli jako Animatorzy Krainy Łęgów Odrzańskich. Nieustannie rozwijają swoje umiejętności i pasję do gier i zabaw, Jacek został terapeutą zajęciowym. Posiadają szerokie doświadczenie w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Gry plenerowe

Autorskie zabawki

Gra terenowa Team-Building:

Gra terenowa dedykowana dla twojej organizacji. Osią gry będzie zbieranie przez drużyny punktów za wykonanie różnych zadań. Zadania będą różnorodne. Gra zostanie zaprojektowana tak, by składała się z kart zadań do wykonania. Zadaniem drużyn będzie pozyskanie w danym czasie jak największej liczby kart i wykonanie jak największej liczby punktowanych zadań. Zadania do wykonania: wiedzowe, quizowe, związane ze Krainą Łęgów Odrzańskich i okolicą lub twoją organizacją.
Ilość osób: kilkadziesiąt, dostosowana na 2 godzin zabawy.
Ilość startujących drużyn: od dwóch do czterech.
Liczebność drużyn: dowolna, choć optymalne będą zespoły sześciu -, siedmio-, ośmioosobowe.
Start gry: do ustalenia na miejscu
Drużyny losują nazwy, wybierają swoich kapitanów.
Prowadzący rozdaje drużynom koperty startowe i informuje, że gra się właśnie rozpoczęła, życzy powodzenia i odchodzi. Drużyny otwierają koperty. Pierwsze, co znajdują w środku, to regulamin gry.

Zajęcia edukacyjne i animacyjne, szkolenia:

Wiekoformatowa gra

(Fundacja EDUSILESIA)
Przyrody nie da się nauczyć w czterech ścianach, dlatego najbardziej lubimy zajęcia edukacyjne w terenie, ale chętnie odwiedzamy szkoły i przedszkola i przywozimy przyrodę bezpośrednio do Was.
Uczymy aktywnie, wykorzystując różne metody – od zabawy, przez ćwiczenia
(np. orientacja w terenie, tropienie zwierząt, badania wody, obserwacje i proste eksperymenty), warsztaty, rebusy, wielkoformatowe gry plenerowe, questy pogadanki i prezentacje.

Kontakt: biuro@lgdodra.pl

Tel. 795120362