Rejs z przyrodnikiem

  • Zapraszamy na odrzańską przygodę z przyrodą!

Proponujemy REJSY SZKUTĄ Z PRZYRODNIKIEM! Jest to wyjątkowa oferta, dostępna dla każdego, kto chce doświadczyć wielkiej rzeki na własnej skórze.

Na rejsy zapraszamy 10-cio osobowe grupy, rejs trwa do kilku godzin, rozpoczyna i kończy się w Ścinawie.
Koszt rejsu to 2000,00 zł. W rejs wypłyną z Wami nasi edukatorzy, w tym przyrodnik, ornitolog, fotograf, mieszkaniec naszej najpiękniejszej Krainy Łęgów Odrzańskich – Krzysztof Konieczny.

Krzysztof Konieczny „iKris”. ur. 1974, przyrodnik, ornitolog. Czasem coś pisze. Autor artykułów naukowych i popularnonaukowych, książek. Na co dzień związany z Fundacją Przyrodniczą „pro Natura”. Członek Ashoki. Zajmuje się badaniem ptaków i czynną ochroną przyrody. Jest autorem i współautorem wielu projektów z zakresu ochrony gatunków i siedlisk. Szuka rozwiązań łączących rozwój wsi z poszanowaniem wartości przyrodniczych. W ochronę przyrody angażuje skazanych, urzędników, rolników, strażaków, energetyków i tych wszystkich, którzy potrafią jeszcze zachwycić się mgłą i tajemnicami przyrody.

Jest autorem unikatowej pamiątki z Krainy Łęgów Odrzańskich – odlewu orzecha kotewki wodnej, gatunku zagrożonego z czerwonej księgi roślin chronionych, którego zbieranie, zrywanie jest zabronione.

Orzech Wodny – odlew

W wolnych chwilach fotografuje. Najchętniej z samolotu i pod wodą, czasem przez najmniejszą dziurkę tajemniczej skrzynki camery obscury. Świat widzi panoramicznie a nawet szerzej. Jest autorem kilku wystaw fotograficznych, np.: „Horyzontalnie”, „Czarna Owca. Skazani na ochronę przyrody”, „Lizbona obscura”, „Światło na końcu Świata”. Autor cyklu asamblaży będących ilustracjami do „Sklepów cynamonowych” Schulza „Ptaki z Duszą”, wystawianych w Drohobyczu. Uczestnik wypraw antarktycznych Selma Expeditions.  Zżera go ciekawość przyrody. Człowiek ze wsi. Zarządza społecznymi rezerwatami przyrody i Centrum Przyrodniczym im. Przemysława Czajkowskiego w Dolinie Łachy. Poczytasz i posłuchasz na www.dbajobociany.pl 

Szukajcie również na fb.

W sprawie ustalenia terminu i omówienia szczegółów zapraszamy do kontaktu bezpośrednio Krzysztofem tel. 668 126 104 lub biurem Stowarzyszenia LGD KŁO tel. 76 858 45 45 lub 509 347 189. e-mail rejsyszkuta@gmail.com