Grupa z Questem na szlaku Odry

Grupa z Questem na Szlaku Odry

Wydarzenia podczas których prezentujemy wszystko co mamy najlepsze w Krainie Łęgów Odrzańskich i staramy się żeby  miały charakter slow lub swój odmienny charakter, którym się wyróżniają spośród innych eventów. Zapraszamy bo mają one wyjątkowy charakter dzięki innowacyjnym pomysłom na turystykę i rekreację z prezentacją dorobku naszych wytwórców i dizajnerskich twórców. Warto na nasze imprezy wybrać się całą rodziną, gdyż znajdziecie na nich wiele różnorodnych atrakcji dla każdej grupy wiekowej opartych o grywalizację, questy, geocasching, quizy i inne.

Geocaschingowe Święto Łęgów  „W cieniu cysterskich wież”

Wydarzenie geocaschingowe na Szlaku Odry

Wydarzenie

Jest to świetna alternatywa na wyjście z domu w dobie pandemii, zatem zapraszamy miłośników geocachingu jak i wszystkich zainteresowanych produktem turystycznym, który jest już od kilku lat w Krainie Łęgów Odrzańskich, ale nie jest jeszcze znany i rozpoznawany. Jeśli jesteś zainteresowany tą formą turystyki to wiedzę o niej przybliżymy wam na blogu pod wpisem Leszka Rydza (Uhuhu) Geocasching w Krainie Łęgów

Wstępny program dnia:

 • godz. 17.00-18.00zbiórka uczestników, zwiedzanie zespołu klasztornego z przewodnikiem (m.in. sala książęca, wirydarz, bazylika, jadalnia opata)
 • godz. 18.00-20.00spotkanie tematyczne tj. forum geocachingowe w Punkcie Informacji Turystycznej (Dom Opata)

Dla wtajemniczonych: w dniu eventu na mapie Lubiąża będą się już świecić nowe skrzynki geocachingowe pospinane w geościeżki, a na miłośników gier terenowych czekać będą questy.

W 2021 roku Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” we współpracy z Powiatem Wołowskim zaprasza na geocachingową imprezę pn. „W cieniu cysterskich wież”, która odbędzie się w dniu 15 maja br. o godz. 17.00 na dziedzińcu cysterskiego zespołu klasztornego w Lubiążu.

Jeśli jesteś zainteresowany lub chcesz dowiedzieć się więcej o wydarzeniu i o geocaching, kliknij, przeczytaj i bądź na bieżąco:

https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP9BP6


Duathlon Pęcław 2021

Duathlon Pęcław

Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” we współpracy z Gminą Pęcław zaprasza na Święto Łęgów Odrzańskich pn. „Duathlon Pęcław – Święto Łęgów na sportowo”, które odbędzie się w dniu 05 czerwca br. w Pęcławiu.

Jest to świetna alternatywa na wyjście z domu w dobie pandemii, zatem zapraszamy miłośników sportu, współzawodnictwa i aktywnej turystyki na świeżym powietrzu- nie może Was zabraknąć!

W programie m.in. turniej gmin- sztafeta łęgowa dla Partnerów KŁO, stoisko animacyjno- informacyjne biura, prezentacja produktów lokalnych „Krainy Łęgów Odrzańskich” oraz subiektywny test ścieżki rowerowej tzw. pętli odrzańskiej prowadzącej przez gminę Pęcław, realizowanej w ramach projektu pn. Pętle Odrzańskie w Krainie Łęgów Odrzańskich.

Zapraszamy przedstawicieli samorządów, organizacji pozarządowych, przedstawicieli społeczności lokalnej do udziału w sztafecie Krainy Łęgów Odrzańskich.

Więcej informacji, w tym regulamin, zgłoszenie sztafety można znaleźć tutaj:

http://www.sport-gorski.pl/index.php/imprezy/duathlon-peclaw/duathlon-2021


Poznaj Lubiąża Tajemnice Od Strychu Po Piwnice

12-13 Czerwiec 2021

Opactwo pocysterskie w Lubiążu i Kraina Łęgów Odrzańskich zaprasza – jak co roku – na dwudniowe rozszerzone zwiedzanie połączone z kiermaszem produktu lokalnego, zakończony koncertem Michała Zygmunta prezentującym dźwiękowy Szlak Odry.  Tylko w tych dniach proponujemy rozszerzoną trasę zwiedzania głównego kompleksu pocysterskiego opactwa: pałacu, klasztoru i kościoła NMP. Tylko w tych dniach zapraszamy do odwiedzenia strychu i piwnic.

Informacja Turystyczna w Lubiążu na Szlaku Odry

Podczas Kiermaszu będzie można nabyć tradycyjne produkty lokalnych producentów, w tym miody, szparagi, octy, zakwasy, przetwory, soki naturalne, konfitury, sery, wędliny i wypieki. Dla osób zainteresowanych designerskim  rękodziełem, dostępne będą wyroby naszych twórców skupionych i tworzących coraz bardziej unikatowe produkty w ramach Akademii Designu Krainy Łęgów Odrzańskich.

Animacje dla dzieci i rodziców – gry i zabawy na dziedzińcu klasztoru.

Do wyboru są trzy trasy:

 1. Trasa główna rozszerzona – przejście przez cały kompleks: pałac opatów, klasztor, kościół NMP; odrestaurowane: jadalnia opatów, sala książęca, refektarz letni, biblioteka klasztorna (ciągle trwają w niej prace, więc można tylko “zajrzeć”, kaplica książęca,
 2. Piwnice – pierwszy poziom piwnic pod pałacem,
 3. Strych – strych nad klasztorem z zabytkową windą – kołowrotem

Zapraszamy od godziny 10:00, ostatnie wejścia o godzinie 17:00. W tym samym czasie kiermasz i prezentacja dźwiękowego Szlaku Odry

Ważne informacje dla zwiedzających!

 • Każda trasa wycieczkowa ma swojego przewodnika, zwiedzanie odbywa się w grupach, co 30 minut
 • Aby zobaczyć wszystkie trzy trasy należy rozpocząć zwiedzanie najpóźniej o 15.00
 • Czas zwiedzania trasy głównej to 90 minut, zwiedzanie piwnicy i strychu trwa po 45 minut
 • Grupy zwiedzające strych i piwnice mogą liczyć najwyżej 50 osób
 • Grupy na trasę główną mogą liczyć najwyżej 70 osób
 • Zachęcamy do założenia wygodnego obuwia – jest gdzie chodzić
 • Osoby chcące zwiedzić piwnice powinny zabrać ze sobą coś ciepłego do ubrania – temperatura tam nie przekracza 12 stopni.
 • Zwiedzanie strychu i piwnic z wózkiem dziecięcym jest niedozwolone
 • Grupy zorganizowane – kilkudziesięcioosobowe – prosimy zgłaszać.
 • W przypadku turystów indywidualnych rezerwacja nie jest konieczna.
 • Na miejscu dostępne będą różnorodne stoiska i gastronomia

Największy kompleks obiektów zabytkowych w Polsce zaprasza!
Tylko w tych dniach proponujemy rozszerzoną trasę zwiedzania głównego kompleksu pocysterskiego opactwa: pałacu, klasztoru i kościoła NMP
Tylko w tych dniach zapraszamy do odwiedzenia strychu i piwnic.

Ceny biletów:
• Trasa główna rozszerzona – 25 PLN normalny, 15 PLN ulgowy
• Zwiedzanie strychu – 10 PLN
• Zwiedzanie piwnic – 10 PLN
• Dzieci do lat 6 – wstęp wolny
Zapraszamy od godziny 10:00 do 18:00.
Ostatnie wejścia o 17:00

Bilety do kupienia na miejscu.
Płatność tylko gotówką.