Nie tylko przetwory !

Od pewnego czasu Owoce Lutyni znane są nie tylko jako produkty lokalne oraz świeże i zdrowe warzywa i owoce ale również jako miejsce spotkań !

W Sadzie Owoce Lutyni organizują w sezonie od wiosny do jesieni otwarte spotkania dla gości. Jest to połączenie kiermaszu, plenerowej restauracyjki, miejsca relaksu dla całych rodzin. Prócz tego można również zamówić u nich organizację spotkania prywatnego bądź firmowego z poczęstunkiem, warsztatami.  skuszeni niezwykłym miejscem przybywają na nie nie tylko sąsiedzi, lecz też mieszkańcy bardziej odległych regionów Dolnego Śląska.

Oczywiście podczas tych spotkań można się zaopatrzyć w ich produkty

A ich produkty są niepowtarzalne – dlaczego zapytacie ?

Dzięki niewielkiej produkcji mogą zapewnić taką samą jakość produktów. Owoce zbierają w najlepszym momencie dojrzałości, warzywa pachną – uprawiane bez chemii są bardziej aromatyczne

Soki tłoczone

Ich soki są 100 % i bez dodatku cukru – wiśniowy, jabłkowy i mieszanki  jabłek  z innymi owocami są tłoczone na zimno, naturalnie mętne i jedynie pasteryzowane. Wykorzystują tylko owoce pochodzące z własnego gospodarstwa sadowniczego.

Szczególnie sok wiśniowy odróżnia się na tle pozostałych swoimi walorami dla mężczyzn, które przeciwdziałają dnie moczanowej.  Cały proces przetwarzania jest bardzo prosty. Owoce ze skrzyń trafiają do basenu, w którym są myte, stamtąd podajnikiem trafiają do urządzenia rozdrabniającego. Miazga spada do tłoczni, skąd wyciśnięty sok przelany jest przez sito do zbiornika. Po tym sok przez pasteryzator stale napływa do nalewarki a przez nią już do worków. Na żadnym z etapów nic nie dodają do soku.

Macie Państwo gwarancję, że w soku nie ma aromatów, cukru, konserwantów itp. Otrzymujecie od nich absolutnie stóprocentowy sok owocowy.

Przetwory
Octy żywe, manufakturowe, niskoprocentowe:
  • ocet jabłkowy (z naszych jabłek) – butelka szklana 300ml, 750ml
  • ocet z kwiatów czarnego bzu (łac. Sambucus nigra) – butelka szklana 100ml

produkowany wyłącznie bez dodatku cukru i bez przyspieszaczy, dojrzewa przez pół roku zanim trafi do sprzedaży.

Powidła i dżemy pasteryzowane – 100g produktu z 200g owoców (cały rok):
  • powidło śliwkowe bez cukru
  • dżem brzoskwiniowy niskosłodzony (3dkg cukru na 1kg owoców)
  • dżem wiśniowy niskosłodzony

Wysmażane przez 1 tydzień i nie zagęszczane pektynami.

Adres

Adres:

ul. Pionierów 13 b, 55-330 Miękinia

GPS:

51.135155, 16.774301

Nr tel.:
Sieć:

-

Kliknij przycisk, aby wyświetlić mapę...